Livsmedelskollegiet.se

Våra medlemmar

Företag

Absolut Company AB (Pernod-Ricard), Åhus

Kerstin Wessberg

Kerstin.Wessberg@pernod-ricard.com

Advokatbyrån Guliksson AB

Magnus Friberg

magnus.friberg@gulliksson.se

Barry Callebaut Sweden AB

Uno Viberg

uno.viberg@barry-callebaut.com

BioGaia AB

Caroline Linninge

cli@biogaia.se

CLUK

Cissi Lingerud

cissi.lingerud@netport.se

Culinar

Rickard Albin

Rickard.Albin@culinar.se

Eurofins Food & Agro Testing Sweden AB

Lina Almgren Nilsson

linaalmgrennilsson@eurofins.se

Fazer Bageri AB

Ulrika Gunnerud

ulrika.gunnerud@fazer.com

Findus  R&D

Mikael Nilsson

mikael.nilsson@se.findus.com

Ideon Agro Food

Lennart Lindahl

Lennart.Lindahl@agrofood.ideon.se

IKEA Food Service AB

Katharina Björnek katharina.bjornek@ikea.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiviks Musteri AB, Kivik

Annika Nilsson

annika.nilsson@kiviksmusteri.se

Lantmännen R&D

Mats Larsson

Mats.Larsson@lantmannen.com

Lyckeby Starch AB

Mathias Samuelsson

mathias.samuelsson@lyckeby.com

Midsona Sverige AB

Ann Sjögren

ann.sjogren@midsona.se

Nordic Sugar AB

Catharina Antonsson

Catharina.Antonsson@nordicsugar.com

Oatly AB

Sofia Ehlde

sofia.ehlde@oatly.com

Orkla Foods Sverige AB

Elna Hallgard

elna.hallgard@orklafoods.se

ProViva AB

Martin Antonsson

martin.antonsson@danone.com

RISE (fd SP, SIK)

Alexander Milanov

alexander.milanov@sp.se

Rosenqvist Food Tecknology AB, Gärds Köpinge

Ola Nöbbelin

ola.nobbelin@rosenqvists.com

Solina Sweden

Susanne Rask

Susanne.Rask@solina-group.se

 

 

 

 

 

Akademi

Lunds universitet

Avd. för tillämpad biokemi

Lieselotte Cloetens

Lieselotte.Cloetens@tbiokem.lth.se

Avd. för bioteknik

Patrick Adlercreutz

Patrick.Adlercreutz@biotek.lu.se

Avd. för teknisk mikrobiologi

Jenny Schelin

jenny.schelin@tmb.lth.se

 

Institutionen för Livsmedelsteknik

Karolina Östbring

karolina.ostbring@food.lth.se

Charlott Håkansson

Charlott.Hakansson@food.lth.se

 

 

Kristianstad Högskola

Karin Wendin

karin.wendin@hkr.se

 

SLU, Alnarp

Biosystem och teknologi

Malin Hultberg

Malin.Hultberg@slu.se

Växtförädling

Marie Olsson

Marie.Olsson@slu.se

 

 

Om Livsmedelskollegiet

Vår uppgift är att främja livsmedelsforskning i södra Sverige och att verka för ett ökat samarbete mellan medlemmarna.

 

I kollegiet ingår företag och organisationer med forskning och/eller utveckling inom livsmedelsområdet och institutioner och avdelningar vid Lunds universitet, Högskolan i Kristianstad och Sveriges Lantbruksuniversitet, Alnarp.

 

Livsmedelskollegiet har regelbundna informationsmöten och symposier över aktuella ämnen.

 

 

 

Kontakt

Är ditt företag, organisation eller institution/avdelning intresserat av att bli medlem?

 

Kontakta Ordförande:

Alexander Milanov, Alexander.Milanov@sp.se